تمامی اطلاعات لازم جهت دریافت اقامت تحصیلی مجارستان

اقامت تحصیلی مجارستان ساده ترین روش برای ورود به اتحادیه اروپا است. بعضی افراد برای ادامه تحصیل و بعضی صرفا جهت مهاجرت به اروپا، اقدام به دریافت اقامت تحصیلی در مجارستان می کنند. تمامی مراحل دریافت اقامت تحصیلی در مجارستان را می توانید در ادامه این مقاله با جزئیات کامل پیدا کنید.

اقامت تحصیلی مجارستان

1. گرفتن پذیرش از یک کالج و یا دانشگاه در مجارستان

اولین مرحله برای رسیدن به اقامت تحصیلی مجارستان، گرفتن پذیرش از یکی از مراکز آموزشی در این کشور می باشد. با کمک ما، می توانید در هر یک از دانشگاه ها و کالج های موجود در مجارستان ثبت نام کنید و نامه پذیرش بگیرید. تمامی خدمات این مجموعه جهت گرفتن پذیرش تحصیلی کاملا رایگان می باشد. برای اطاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

برای تحصیل در مجارستان نیازی به داشتن هیچ مدرک زبانی نیست و تمامی رشته ها به انگلیسی تدریس می شوند. در کل با مشغول شدن به تحصیل در رشته های زیر می توانید اقامت تحصیلی در مجارستان را دریافت کنید.

برای اطلاع بیشتر از دانشگاه ها و شرایط تحصیل در مجارستان روی دکمه زیر کلیک کنید.

2. درخواست ویزا از سفارت مجارستان

بعد از ثبت نام در مرکز آموزشی مورد نظر، یک نامه پذیرش و یک مدرک پرداخت شهریه دریافت می کنید. سپس آنها را همراه با چند مدرک دیگر باید به محل درخواست ویزای مجارستان در تهران ارائه دهید. ویزای تحصیلی شما بین 1 تا 2 ماه بعد حاظر می شود و می توانید به مجارستان سفر کنید. برای دریافت جزئیات بیشتر در زمینه دریافت ویزای تحصیلی مجارستان روی دکمه زیر کلیک کنید. و یا با ما تماس بگیرید.

3. تبدیل ویزا به کارت اقامت تحصیلی مجارستان

بعد از دریافت ویزای تحصیلی، به بوداپست (پایتخت مجارستان) سفر می کنید. اولین کاری که باید انجام دهید تغییر ویزای تحصیلی به کارت اقامت تحصیلی مجارستان می باشد. برای تغییر ویزای تحصیلی به کارت اقامت تحصیلی 1 ساله، باید یک سری مدارک لازم را آماده کنید. و آن را به اداره مهاجرت در بوداپست تحویل دهید.

 • تبدیل ویزای تحصیلی به کارت اقامت، 1 ماه از بدو ورود به مجارستان طول می کشد.
 • مدت زمان این اقامت 1 ساله می باشد و یک ماه قبل از انقضا باید آن را با مدارک جدید تمدید کنید.
 • گرفتن کارت اقامت 2 ساله در اولین درخواست امکانپذیر نیست.
 • فقط از دفعه دوم که برای تمدید اقامت خود اقدام می کنید، می توانید برای اقامت 2 ساله درخواست بدهید.

مدارک لازم جهت دریافت کارت اقامت تحصیلی

شرکت ما می تواند شما را در جمع آوری تمامی مدارک لازم و تحویل آنها به اداره مهاجرت مجارستان یاری کند. مجموعه “راهنمای مجارستان” در همه مراحل دریافت ویزا و اقامت، و حتی در دوران تحصیل و زندگی شما در مجارستان، همراهتان خواهد بود.

مدارک لازم جهت تمدید کارت اقامت

1 ماه قبل از انقضاء کارت اقامت خود باید برای تمدید آن در اداره مهاجرت اقدام کنید. علاوه بر مدارک بالا، مدارک زیر را برای تمدید اقامت خود نیاز خواهید داشت.

در حال حاظر به دلیل شیوع ویروس کرونا، از متقاضیان درخواست می شود تا برای ارائه مدارک خود، به آدرس زیر مراجعه کرده و آنها را آپلود کنند. www.enterhungary.gov.hu

درباره اداره اقامت بوداپست (Immigration Office)

اداره مهاجرت بوداپست مجارستان
ساختمان اداره مهاجرت بوداپست

ساعات اداری

 • دوشنبه: 7 صبح تا 1:30 بعد از ظهر
 • سه شنبه: 12 ظهر تا 6 عصر
 • چهارشنبه: 8 صبح تا 1:30 بعد از ظهر
 • پنج شنبه: 8 صبح تا 1:30 بعد از ظهر
 • جمعه: 8 صبح تا 11 صبح
 • شنبه: تعطیل
 • یک شنبه: تعطیل

 

سایت: www.bmbah.hu

آدرس اداره مهاجرت بوداپست: Szegedi út 37, 1135

همچنین، می توانید بهترین مسیر را از محل اقامت خود به اداره مهاجرت را از طریق نقضه زیر پیدا کنید.

چرا اقامت تحصیلی مجارستان؟