تحصیل در مجارستان؛ بررسی شرایط تحصیل و معرفی دانشگاه ها و کالج ها

سالانه دانشجویان زیادی از سراسر دنیا به دلیل موقعیت بسیار مناسب مجارستان به این کشور جهت ادامه تحصیل مهاجرت می کنند. شرکت راهنمای مجارستان آمادگی لازم را دارد تا شما را در اخذ پذیرش از بهترین دانشگاه های مجارستان یاری کند. در ادامه این مطلب به جزئیات بیشتر درباره مهاجرت و شرایط تحصیل در مجارستان می پردازیم.

چرا کشور مجارستان ؟

شرایط تحصیل در کشور مجارستان

تحصیل در کشور مجارستان در تمامی رشته ها بدین شکل است که در ابتدای ورود، متقاضی ملزم به گذراندن دوره تحصیلی پیش دانشگاهی می باشد. سپس بعد از گزداندن این دوره، دانشجو باید در امتحان ورودی دانشگاه مورد نظر شرکت کند و در صورت قبولی به ادامه تحصیل در آن دانشگاه بپردازد.

دوره پیش دانشگاهی برای ورود به رشته های پزشکی

کالج بین المللی مک دنیل (Mc Daniel International College) محبوب ترین مقصد برای متقاضیان دوره پیش پزشکی می باشد. این کالج شعبه‌ دانشگاه وسترن مریلند آمریکا در مجارستان است. قدیمی‌ترین کالج آماده سازی دانشجویان برای امتحان ورودی رشته‌های علوم پزشکی‌.

تمامی درس های پیش پزشکی در این کالج به زبان انگلیسی تدریس می شوند. این دروس شامل: زیست شناسی، شیمی، آناتومی و فیزیولوژی پایه، و زبان انگلیسی در سطح Intermediate می باشد. طول این دوره به صورت معمولی یک سال (دو ترم) و یا در صورت فشرده، 5 ماه (یک ترم) خواهد بود.

نکته: افرادی که از سطح زبان انگلیسی بسیار پایینی برخوردار هستند، می توانند به مدت یک یا دو ترم در این کالج به یادگیری فشرده زبان بپردازند. سپس در ترم بعد به دوره پیش پزشکی وارد شوند. برای جزئیات کامل درباره این کالج، روی دکمه زیر کلیک کنید.

لیست دانشگاه های علوم پزشکی مجارستان

دوره پیش دانشگاهی برای ورود به رشته های مهندسی

این دوره برای آماده سازی دانشجویان جهت قبولی در امتحان ورودی دانشگاه صنعتی بوداپست (BME University) می باشد. تمامی درس های این دوره نیز به انگلیسی تدریس می شوند که شامل: ریاضی، هندسه، فیزیک، مکانیک، و زبان انگلیسی می باشد.

لازم به ذکر است که این دوره پیش مهندسی توسط خود دانشگاه BME برگزار می شود. یعنی اگر دانشجو این دوره را با نمرات عالی طی کند، می تواند بدون شرکت در امتحان ورودی به دانشگاه BME راه پیدا کند. برای کسب اطلاعات بیشتر روی دکمه زیر کلیک کنید.

دوره پیش دانشگاهی برای ورود به رشته های اقتصاد و بازرگانی

دانشجویان برای ورود به رشته های اقتصاد در دانشگاه کوروینوس بوداپست (Corvinus University) نیز باید ابتدا دوره پیش دانشگاهی را پشت سر بگذرانند. این دوره نیز توسط خود دانشگاه Corvinus برگزار می شود. یعنی دانشجو پس از گذراندن این دوره با نمرات خوب می تواند بدون شرکت در امتحان ورودی به دانشگاه Corvinus راه پیدا کند.

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند