دانشگاه پچ ( Pécs ) در مجارستان معرفی همراه با بررسی رشته ها و شهریه ها

دانشگاه پچ واقع در شهر پِچ (Pecs)، قدیمی ترین دانشگاه در کشور مجارستان می باشد. همچنین، در حال حاضر یکی از بزرگ ترین مراکز آموزشی در این کشور محسوب می شود. این دانشگاه دارای 10 دانشکده می باشد که در مجموع تحصیل در تقریبا 50 رشته مختلف را به زبان های انگلیسی ارائه می دهند. محبوب ترین آنها در میان دانشجو های ایرانی، پزشکی، دندانپزشکی، و داروسازی، می باشند.

دانشگاه پچ

این دانشگاه، سالانه بیش از 2300 دانشجوی خارجی می پذیرد. از این رو، تمامی رشته های ارائه شده در دانشگاه پِچ به صورتی طراحی شده تا در تمامی کشور های دنیا مخصوصا اتحادیه اروپا مورد تأیید باشد.

پزشکی در دانشگاه پچ

تحصیل پزشکی در دانشگاه پِچ، مانند دیگر دانشگاه های پزشکی مجارستان، 6 ساله می باشد. که شامل 2 بخش تحصیلات پیش بالینی که شامل علوم پایه می باشد، و تحصیلات بالینی که شامل دوره های تمرینی در مراکز درمانی تخصصی متفاوت می باشد؛ که اصطلاحا به آن “Clinical Rotations” می گویند. پاس کردن یک امتحان ورودی برای تحصیل پزشکی در مجارستان، الزامیست. برای اطلاع بیشتر روی دکمه زیر کلیک کنید.

دندانپزشکی در دانشگاه پچ

دانشگاه پِچ تحصیلات کامل تئوری و بالینی دندانپزشکی را با به روز ترین تکنولوژی ارائه می دهد. این دوره شامل 5 سال و یا 10 ترم می باشد. در 3 سال اول تمامی دانش پایه دندانپزشکی به دانشجویان آموخته می شود. در دو سال آخر فقط به تمرینات عملی با تجهیزات مختلف دندانپزشکی به صورت بسیار فشرده پرداخته می شود. پاس کردن یک امتحان ورودی برای تحصیل دندانپزشکی در مجارستان، الزامیست. برای اطلاع بیشتر روی دکمه زیر کلیک کنید.

داروسازی در دانشگاه پچ

تحصیل داروسازی نیز در دانشگاه پِچ 5 سال و یا 10 ترم طول می کشد. با اتمام این دوره مدرک تحت عنوان دکتر داروساز “Dr. Pharm” به دانشجو ارائه می شود. این دورا با معرفی علوم پایه داروسازی آغاز می شود.

در بخش دوم، دانشجویان به تحصیل درس های عمومی و تخصصی داروسازی در دپارتمان ها و آزمایشگاه های دانشگاه مشغول خواهند شد. پاس کردن یک امتحان ورودی برای تحصیل داروسازی در مجارستان، الزامیست. برای اطلاع بیشتر روی دکمه زیر کلیک کنید.