دندانپزشکی در مجارستان، بررسی شرایط و معرفی دانشگاه ها و شهریه آنها

اگر قصد تحصیل در رشته دندانپزشکی در اروپا را دارید، ما کشور مجارستان را به شما پیشنهاد می کنیم. به دلایل بسیار زیادی این کشور بهترین انتخاب برای ادامه تحصیل در اروپا می باشد. مخصوصا در رشته های پزشکی، دندانپزشکی، و داروسازی.

نه تنها از ایران، بلکه دانشجویان بسیاری از 80 کشور برای تحصیل دندانپزشکی در مجارستان اقدام می کنند. از مهمترین دلایل آن می توان به موارد زیر اشاره کرد.

دندانپزشگی در مجارستان

چرا دندانپزشکی در کشور مجارستان ؟

شرایط ورود به دانشگاه های دندانپزشکی در مجارستان

در مجارستان 4 دانشگاه دندانپزشکی بسیار معتبر وجود دارد. دانشگاه سملوایز (Semmelweis) در شهر بوداپست، پایتخت مجارستان، محبوب ترین آنهاست. دانشگاه سِگد (Szeged) در شهر سِگد، دانشگاه پِچ (Pecs) در شهر پِچ، و دانشگاه دِبرسن (Debrecen) در شهر دِبرسن، دیگر دانشگاه های علوم پزشکی در مجارستان هستند که از اعتبار جهانی بسیار بالایی برخوردارند.

طول تحصیل در رشته دندانپزشکی در مجارستان 5 سال و یا 10 ترم می باشد. شروع سال تحصیلی برای تمامی رشته های علوم پزشکی، ماه سپتامبر است. تحصیل دندانپزشکی در تمامی دانشگاه های زیر کاملا به زبان انگلیسی می باشد. 

این دانشگاه ها، سالانه چند امتحان ورودی در ماه های مارس، آوریل، مِی، جون، و جولای، برگزار می کنند. نه تنها در خود مجارستان بلکه در کشور های دیگر اروپایی نیز امتحان ورودی به این دانشگاه ها برگزار می شود. از جمله ترکیه، اسپانیا، نروژ، آلمان، و چند کشور دیگر.

نکته مهم اینجاست که جهت آمادگی برای امتحان های ورودی، می توانید در کالج پیش پزشکی مک دنیل (Mc Daniel) در بوداپست به مدت یک یا دو ترم تحصیل کنید. این کالج کاملا زیر نظر دانشگاه های علوم پزشکی مجارستان می باشد. در کالج مک دنیل تمامی مباحث مورد نیاز برای امتحان های ورودی به دانش آموزان یاد داده می شود. برای اطلاعات بیشتر درباره این کالج و شهریه های آن روی دکمه زیر کلیک کنید.

لیست دانشگاه های دندانپزشکی مجارستان

کافیست روی دکمه های زیر کلیک کنید تا تمامی اطلاعات لازم درباره دانشگاه های دندانپزشکی در مجارستان را پیدا کنید. از جمله تاریخچه، اطلاعات عمومی، معرفی رشته ها و شهریه های هر ترم.

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند