بررسی شرایط تحصیل در رشته فیزیوتراپی در مجارستان

یکی از دلایل انتخاب مجارستان برا ادامه تحصیل در رشته فیزیوتراپی، امکان تحصیل به زبان انگلیسی بدون نیاز به مدرک زبان می باشد. همچنین، با اینکه دانشگاه های علوم پزشکی مجارستان از سطح بسیار بالایی برخوردارند، ورود به این دانشگاه ها برای این رشته بسیار آسان است.

فیزیوتراپی در مجارستان

شرایط ورود به دانشگاه های فیزیوتراپی در مجارستان

برای ورود به هر یک از دانشگاه های علوم پزشکی در مجارستان، باید در امتحان ورودی شرکت کرد. اما به دلیل رقابت کم و ظرفیت بالا در این رشته، به راحتی می توانید با داشتن دانش پایه زیست شناسی، شیمی، و زبان انگلیسی، در امتحان ورودی نمره قبولی کسب کنید.

با این حال به تمامی متقاضیان توصیه می شود که جهت آمادگی کامل برای امتحان ورودی، به مدت یک یا دو ترم در کالج Mc Daniel تحصیل کنند. این کالج دارای دوره های پیش پزشکی می باشد که به دانش آموزان کمک می کند تا در امتحان ورودی به رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، فیزیوتراپی، و … آمادگی کامل را کسب کنند.

برای اطلاعات بیشتر درباره کالج مک دنیل، روی دکمه زیر کلیک کنید.

لیست دانشگاه های فیزیوتراپی مجارستان

کافیست روی دکمه های زیر کلیک کنید تا تمامی اطلاعات لازم درباره دانشگاه های دندانپزشکی در مجارستان را پیدا کنید. از جمله تاریخچه، اطلاعات عمومی، معرفی رشته ها و شهریه های هر ترم.

شهریه ها و اطلاعات تحصیلی

رشته فیزیوتراپی در دانشگاه سملوایز در 8 ترم برگزار می شود؛ که ثبت نام از ماه سپتامبر بوده و هزینه هر ترم در این دانشگاه 3400 یورو می باشد ! ( 220 یورو در ترم اول جهت هزینه ثبت نام از سوی دانشگاه دریافت می شود. )

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند