راهنمای دریافت ویزای تحصیلی مجارستان | بررسی شرایط، مدارک لازم، و هزینه ها

دریافت ویزای تحصیلی مجارستان بسیار آسان تر از دریافت ویزای توریستی می باشد. کافیست از یک کالج و یا دانشگاه در مجارستان نامه پذیرش بگیرید. سپس با گرفتن وقت قبلی، نامه پذیرش را به همراه دیگر مدارک به سفارت مجارستان در ایران ارائه دهید. ویزای تحصیلی شما طی 1 تا 2 ماه حاضر می شود. در ادامه این مقاله به جزئیات بیشتر مراحل ذکر شده، به صورت تخصصی خواهیم پرداخت.

ویزای تحصیلی مجارستان

برای دریافت پذیرش از مراکز آموزشی در مجارستان با ما تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید. شرکت “راهنمای مجارستان” در تمامی مراحل دریافت ویزا و اقامت مجارستان، شما را یاری خواهد کرد.

1. دریافت پذیرش تحصیلی از مجارستان

اولین قدم برای گرفتن ویزای تحصیلی مجارستان، دریافت پذیرش از یک کالج و یا دانشگاه در مجارستان است. تنوع رشته ها برای تحصیل در مجارستان بسیارند. حتی می توانید برای تقویت زبان خود به این کشور مهاجرت کنید در بسیار از رشته ها اگر دانشگاه با سطح پایین زبان یک متقاضی رو به رو شود برای فرد مذکور کلاس زبان برگزار خواهد کرد ! در مجارستان می توانید به ادامه تحصیل در رشته های زیر بپردازید:

لازم به ذکر است، که ورود به دانشگاه های پزشکی و مهندسی (در مقطع لیسانس)، از همان ابتدای ورود به مجارستان امکانپذیر است اما بهتر است که متقاضیان به مدت 1 و یا 2 ترم در دوره های پیش دانشگاهی شرکت کنند بخصوص متقاضیان رشته های علوم پزشکی . و بعد از آن می توانند وارد دانشگاه شوند. هدف از این دوره ها آماده سازی دانشجو برای ورود به دانشگاه است.

دوره های پیش دانشگاهی برای رشته های فنی و مهندسی، توسط خود دانشگاه برگزار می شود. اما دوره های پیش دانشگاهی برای رشته های علوم پزشکی، توسط کالج بین المللی مک دنیل (McDaniel International College) برگزار می شود. برای اطلاعات بیشتر روی دکمه زیر کلیک کنید، و یا با ما تماس بگیرید.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی مجارستان

2. گرفتن وقت سفارت مجارستان

برای درخواست انواع ویزای مجارستان با ما همین حالا تماس بگیرید. تمامی امور جمع آوری مدارک و درخواست ویزا، توسط شرکت “راهنمای مجارستان” انجام می شود. جهت گرفتن ویزای تحصیلی مجارستان، درخواست خود را به همراه اطلاعات زیر به ما ارسال کنید.

نکات مهم قبل از ارسال درخواست ویزا

  1. تمامی مدارک شما قبل از ارسال ایمیل باید حاضر باشد.
  2. درخواست ویزا باید حداقل 3 هفته و حداکثر 2 ماه قبل از تاریخ سفر باشد.

تبدیل ویزای تحصیلی مجارستان به کارت اقامت یک ساله

بعد از دریافت ویزای تحصیلی و ورود به مجارستان، باید ویزای خود را به کارت اقامت تحصیلی یک ساله تبدیل کنید. برای این کار باید یک سری مراحل را در مجارستان انجام دهید که جزئیات آن را می توانید با کلیک کردن روی دکمه زیر مطالعه کنید.

لازم به ذکر است که همکاران ما در مجارستان می توانند شما را در تمامی این مراحل نیز یاری کنند. کافیست با ما تماس بگیرید تا از مشاوره رایگان با کارشناسان ما در امور ویزا و اقامت تحصیلی در مجارستان بهره مند شوید.