راهنمای دریافت ویزای تحصیلی مجارستان

چه کسانی واجد شرایط اقامت تحصیلی در مجارستان هستند؟ مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی چیست؟ آیا امکان تبدیل ویزای تحصیلی به نوع دیگری از اقامت وجود دارد؟

دریافت ویزا و‌ اقامت تحصیلی در مجارستان، در قدم اول منوط به گرفتن پذیرش تحصیلی از کالج یا یکی از دانشگاه های این کشور و پس از آن انجام‌ کارهای مربوطه در سفارت این کشور است. مؤسسه راهنمای مجارستان در تمامی این مراحل کنار شما خواهد بود و‌ مسیر موفقیت در این راه را هموار خواهد کرد. در ادامه ی این مقاله به تفصیل مدارک، شرایط و‌ هزینه های دریافت این نوع از اقامت پرداخته ایم، اگر علاقه مند به تحصیل در مجارستان هستید با ما همراه شوید.

IBS_Budapest_3

برای دریافت پذیرش از مراکز آموزشی در مجارستان با ما تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید. 

1. دریافت پذیرش تحصیلی از مجارستان

قرار گرفتن در قلب اروپا، کیفیت بالای دانشگاه های مجارستان و‌ هزینه های پایین زندگی، این کشور را به مقصد مورد علاقه ی بسیاری از دانشجویان بین المللی تبدیل کرده است. مدارک علمی دانشگاه های مجارستان در اقصی نقاط جهان و‌ همچنین سازمان بهداشت جهانی مورد تأیید بوده و فارغ التحصیلان میتوانند مدارک خود را در همه ی کشور های اروپایی و‌ بسیاری دیگر از کشور های دنیا ارائه دهند.
اخذ پذیرش با توجه به علایق و شرایط شما در شاخه های زیر از دانشگاه های مجارستان صورت میگیرد:

برای تحصیل در مقطع کارشناسی که در دوره های سه الی چهار ساله برگزار میشود، داشتن مدرک دیپلم الزامی ست؛ لازم به ذکر است با این که ورود به دانشگاه های پزشکی و‌ مهندسی در مقطع کارشناسی از بدو ورود امکان پذیر است، پیشنهاد میشود متقاضیان، به ویژه در رشته های علوم پزشکی، به مدت یک یا دو ترم در دوره های پیش دانشگاهی که با هدف تقویت پایه و‌ آماده کردن دانشجو‌ برگزار می شود شرکت کنند.
دوره های پیش دانشگاهی برای رشته های علوم مهندسی توسط دانشگاه فنی و‌ مهندسی و برای رشته های علو‌م پزشکی توسط کالج مک دنیل برگزار می شود. همچنین علاقه مندانی که سطح زبان ضعیف یا متوسطی دارند میتوانند بدون نگرانی در دوره های مربوطه در این کشور ثبت نام کنند. حتی بسیاری از دانشگاه ها برای این دسته از متقاضیان، دوره های پایه ای تقویت زبان را پیش از شروع تحصیل در رشته ی مورد نظر ارائه میدهند.
شما می توانید برای اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش تحصیلی

2. اخذ ویزای تحصیلی مجارستان

پس از دریافت نامه ی پذیرش  از دانشگاه مورد نظر، اقدام برای اخذ ویزای دانشجویی با تعیین وقت سفارت برای ارائه ی مدارک و انجام مصاحبه صورت می گیرد.
تمامی امور جمع آوری مدارک و درخواست ویزا می تواند توسط مؤسسه راهنمای مجارستان به صورت دقیق و بسیار مطمئن انجام شود. شما می توانید درخواست خود را به همراه اطلاعات زیر به ما ارسال کنید.

نکات مهم قبل از ارسال درخواست ویزا

  1. تمامی مدارک شما قبل از ارسال ایمیل باید حاضر باشد.
  2. درخواست ویزا باید حداقل 3 هفته و حداکثر 2 ماه قبل از تاریخ سفر باشد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی

نامه پذیرش از کالج و یا دانشگاه مورد نظر

گواهی پرداخت شهریه دانشگاه

پاسپورت (حداقل 9 ماه به انقضای آن باقی مانده باشد)

6 قطعه عکس پاسپورتی

بیمه مسافرتی

فرم درخواست ویزا (دانلود)

رزرو بلیط رفت و برگشت با تاریخ یک ماه پس از درخواست ویزا

گواهی اشتغال به کار سرپرست، همراه با جواز کسب

تعهدنامه سرپرست جهت پرداخت هزینه‌های دانشجو (نشان دادن سپرده بانکی بسیار مؤثر خواهد بود)

ترجمه سند ملکی‌ سرپرست

  • پس از دریافت ویزای تحصیلی و‌ ورود به مجارستان‌، ویزای شما تبدیل به اقامت یک ساله می شود. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه و‌ آگاهی از چگونگی انجام شدن آن به لینک زیر مراجعه کنید.

لازم به ذکر است که همکاران ما در مجارستان می توانند شما را در تمامی این مراحل نیز یاری کنند.