پزشکی در مجارستان، آخرین شرایط تحصیل پزشکی در مجارستان

سالانه دانشجویان بسیاری از سراسر دنیا برای ادامه تحصیل در رشته پزشکی به مجارستان مهاجرت می کنند. مهمترین دلیل آن رتبه بسیار خوب دانشگاه های پزشکی در مجارستان، تدریس به زبان انگلیسی، و نیاز نداشتن به مدرک زبان می باشد. مجارستان یکی از کشور های اتحادیه اروپا و حوزه شنگن است. ولی هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور، بسیار پایین تر از دیگر کشور های اروپایی می باشد.

همچنین، دانشگاه های پزشکی در مجارستان از رتبه جهانی بسیار بالایی برخوردار است. از این رو بعد از اتمام تحصیل، به راحتی می توانید در تمامی کشور های اروپایی، بدون هیچ امتحانی، اجازه کار دریافت کنید! در ادامه این مطلب، اطلاعات بیشتری درباره شرایط تحصیل پزشکی در مجارستان و معرفی دانشگاه ها و شهریه های آنها کسب خواهید کرد.

پزشکی در مجارستان

چرا پزشکی در کشور مجارستان ؟

شرایط ورود به دانشگاه های پزشکی در مجارستان

شرایط ورود به دانشگاه های علوم پزشکی در کشور مجارستان، بسیار ساده تر از دیگر کشور های اروپا می باشد. دانشجویان برای ورود باید ابتدا در آزمون ورودی نمره قبولی کسب کنند. هر یک از دانشگاه های پزشکی مجارستان سالانه 4 امتحان ورودی برگزار می کنند.

کالج پیش پزشکی

به تمامی متقاضیان توصیه می شود که ابتدا به مدت 1 یا 2 ترم در دوره پیش پزشکی در کشور مجارستان شرکت کنند. این دوره توسط کالج آمریکایی مک دنیل (Mc Daniel) در شهر بوداپست، پایتخت مجارستان، برگزار می شود. هدف از شرکت در این دوره آمادگی کامل برای امتحان ورودی دانشگاه های پزشکی مجارستان است.

لازم به ذکر است که کالج بین المللی Mc Daniel زیر نظر دانشگاه های پزشکی مجارستان فعالیت می کند. و از سهمیه قبولی بسیار بالایی برخوردار است. به همین دلیل درصد قبولی دانش آموزان این کالج بسیار بالاست. تمامی درس های این کالج به زبان انگلیسی تدریس می شوند. ولی برای شرکت در این دوره پیش پزشکی نیازی به مدرک زبان نیست.

توصیه مهم: به دانش آموزانی که زبان انگلیسی را خوب بلد نیستند، توصیه می شود که به مدت 1 یا 2 ترم در کلاس های فشرده زبان انگلیسی در همین کالج تحصیل کنند. سپس در ترم بعد به دوره پیش پزشکی وارد شده و خود را برای امتحان ورودی آماده کنند. برای کسب اطلاع از رشته های مختلف و شهریه های کالج Mc Daniel، روی دکمه زیر کلیک کنید.

لیست دانشگاه های علوم پزشکی مجارستان

1. دانشگاه سملوایز (Semmelweis University)

برای اطلاعات بیشتر درباره دانشگاه سملوایز روی دکمه زیر کلیک کنید.

2. دانشگاه سِگد (Szeged University)

برای اطلاعات بیشتر درباره دانشگاه سگد روی دکمه زیر کلیک کنید.

3. دانشگاه پِچ (Pecs University)

برای اطلاعات بیشتر درباره دانشگاه پچ روی دکمه زیر کلیک کنید.

4. دانشگاه دِبرسن (Debrecen University)

برای اطلاعات بیشتر درباره دانشگاه دبرسن روی دکمه زیر کلیک کنید.

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند