کالج مک دنیل مجارستان؛ معرفی رشته ها و بررسی شرایط و هزینه ها

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در کشور مجارستان را دارند، قبل از ورود به دانشگاه باید یک یا دو ترم در یکی از کالج های این کشور تحصیل کنند تا برای ورود به دانشگاه آماده شوند. کالج بین المللی مک دنیل (Mc Daniel International College) معتبر ترین و قدیمی ترین کالج در کشور مجارستان است. 

این کالج یکی از شعبه های دانشگاه مریلند آمریکا در مجارستان است. دوره های پیش پزشکی و زبان انگلیسی فشرده در این کالج، مقصد اصلی اکثر متقاضیان ادامه تحصیل در مجارستان است. در ادامه به جزئیات بیشتر در باره دوره های مختلف در این کالج و شرایط ورود و هزینه های آن می پردازیم.

شرکت راهنمای مجارستان ما می توانیم شما را برای دریافت پذیرش از این کالج یاری کنیم! کافیست یک بار با ما تماس بگیرید تا مسیر ادامه تحصیل در مجارستان برایتان هموار شود.

دوره فشرده زبان انگلیسی در کالج مک دنیل

تمامی افرادی که علاقه مند به ادامه تحصیل در مجارستان هستند، ولی از سطح زبان انگلیسی خوبی برخوردار نیستند، می توانند به مدت 4 تا 8 ماه در این دوره فشرده زبان انگلیسی در کالج Mc Daniel شرکت کنند.

با گذراندن این دوره، دانشجویان در مهارت های زبان انگلیسی از جمله خواندن، نوشتن، و گفتار عامیانه، به طور چشمگیری پیشرفت خواهند کرد. همچنین، در این دوره مهارت های تخصصی زبان انگلیسی مربوط به رشته تحصیلی مورد نظر دانشجو از جمله پزشکی، بازرگانی، اقتصاد، و غیره نیز تدریس می شود.

دانشجویان پس از اتمام این دوره، به راحتی می توانند به ادامه تحصیل در رشته مورد علاقه خود در دانشگاه های مجارستان بپردازد. و یا در یکی از رشته های تحصیلی خود کالج مک دنیل شرکت کنند.

دوره پیش پزشکی در کالج مک دنیل (Pre Medical)

ورود به هر یک از دانشگاه های پزشکی در مجارستان نیازمند شرکت در امتحان ورودی و قبولی در آن می باشد. دوره پیش پزشکی در کالج Mc Daniel نقش بسیار مهمی در آماده سازی متقاضیان برای شرکت در این امتحان ها را دارد. لازم به ذکر است که امتحان های ورودی برای تمامی دانشگاه های پزشکی مجارستان در خود کالج مک دنیل برگزار می شود.

دروس این دوره زیر نظر دانشگاه های پزشکی مجارستان می باشد. و تمامی مباحث موجود در امتحان ورودی با کیفیت بسیار بالا در این کالج تدریس می شوند. از این رو، دانشجویان کالج مک دنیل از شانس بسیار بالایی برای ورود به دانشگاه های پزشکی مجارستان برخوردارند.

درس های این دوره شامل: زیست شناسی، شیمی، فیزیولوژی پایه، آناتومی پایه، و زبان انگلیسی Intermediate می باشد. طول این دوره 2 ترم به صورت عادی و یا 1 ترم به صورت فشرده می باشد. ترم عادی در ماه اکتبر هر سال و ترم فشرده در ماه ژانویه شروع می شوند.

هزینه های دوره پیش پزشکی و زبان انگلیسی

دیگر رشته های تحصیلی در این کالج

تمامی رشته های ذکر شده به انگلیسی تدریس می شوند. همچنین، دانشجویان مقطع لیسانس می توانند بعد از 2 سال در صورت داشتن شرایط مناسب تحصیلی و مالی به دانشگاه مادر در آمریکا منتقل شوند! شهریه 2 سال اول مقطع لیسانس 7200 یورو و 2 سال آخر 7800 یورو می باشد.

چرا کالج مک دنیل ؟

کالج مک دنیل

مدرک تحصیلی معتبر

کالج مک دنیل با بیش از 30 سال قدمت از معتبر ترین مراکز آموزشی در بوداپست می باشد. همچنین، این کالج شعبه دانشگاه Maryland در آمریکا می باشد. یعنی مدرک پایانی شما، از آمریکا صادر می شود که خود از ارزش بسیار بالایی برخوردار است. از این رو، مدارک تحصیلی از این کالج، مورد تأیید تمامی دانشگاه های اروپا می باشد.

فضای بین المللی

کالج مک دنیل محیطی بسیار بین المللی را برای دانش آموزان فراهم کرده است تا بتوانند در کنار آمادگی برای ورود به دانشگاه مورد علاقه خود، با آداب و فرهنگ کشور های مختلف نیز آشنا شوند.

کیفیت آموزشی بسیار بالا

دانش آموزان بسیاری هر سال از کشور های مختلف در این کالج مشغول به تحصیل می شوند. اما تعداد بالای کلاس های درسی و کم بودن دانش آموزان هر کلاس، سطح کیفیت آموزش را در این کالج بسیار بالا می برد.

ارائه بیمه درمانی

کالج مک دنیل، به دانش آموزان خود بیمه درمانی ارائه می دهد. تمامی هزینه های ویزیت پزشک عمومی و متخصص (به جز دندانپزشکی) تحت پوشش این بیمه درمانی می باشد.

امکانات دیگر

از دیگر امکانات این مک دنیل می توان به کتابخانه، کافه رستوران، و اینترنت (WiFi) رایگان در ساختمان کالج، اشاره کرد.